Bitcoin

Japońscy handlowcy kryptograficzni wychodzący z MONA i XRP oraz do Bitcoin’a

Towarzystwo Bezgotówkowe Rządu Japonii mające na celu pomoc społeczności kryptońskiej
Jest całkiem możliwe, że większość handlowców kryptograficznych w Japonii, którzy zaczęli się dostać do przestrzeni kryptograficznej w ciągu ostatniego roku, inwestuje w Bitcoin sam.

Wzrost dominacji Bitcoinów w notowaniach JVCEA
Japońskie Stowarzyszenie Wymiany Wirtualnych i Kryptograficznych Aktywów (Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association, JVCEA) opublikowało dane na ten temat 19 sierpnia 2020 roku. Według JVCEA, relatywna dominacja Bitcoin Revolution w stosunku do innych altcoinów na rynku japońskim przekroczyła w kwietniu tego roku 87%.

Jest to do tego stopnia, że żadna inna forma żetonu nie może stanowić więcej niż 6% całkowitego wolumenu obrotu. Należy jednak zauważyć, że ilość aktywnych rachunków w japońskiej przestrzeni kryptograficznej wzrosła o 13.987. Jest to w tym czasie również najwyższy poziom.

Hasegawa: Nowi Gracze Prawdopodobnie dużo bardziej zainteresowani BTC

Yuya Hasegawa jest analitykiem rynku w Bitbank, giełdzie kryptograficznej z siedzibą w Japonii. W swoim oświadczeniu Hasegawa wyjaśnił, że inwestorzy japońscy wydają się być coraz mniej zainteresowani altcoinami, w miarę upływu czasu. To, jak stwierdził Hasegawa, jest związane z ich zainteresowaniem Bitcoinem, które, jak się wydaje, wzrosło.

Hasegawa podkreślił również wzrost aktywnych rachunków na japońskich giełdach i stwierdził, że nowi uczestnicy japońskich rynków są bardziej zainteresowani tylko Bitcoinami. To, jak zauważył Hasegawa, było szczególnie ważne od ostatniego lata.

Bitcoin

Z analizy Hasegawy jasno wynika, że największe straty pod względem dominacji rynkowej na japońskich rynkach kryptograficznych odczuł XRP. W pewnym momencie altcoin stanowił około 40% całej miesięcznej wartości obrotów na rynku kryptograficznym Japonii.

Obecnie jednak, jak odnotowano w kwietniu, altcoin stanowi jedynie mniej niż 5% dominacji rynkowej. W lutym MonaCoin (MONA) zdołała zdobyć trochę przewagi nad Bitcoinem. Jednak dominacja została szybko przywrócona w marcu, kiedy na całym świecie ogarnęła wczesna faza pandemii COVID-19.

Glory Days Seemingly Gone
Według CoinMarketCap, niesamowicie bezstronnego dostawcy danych kryptograficznych, Bitcoin nie widział światowej dominacji na poziomie ponad 70% od pierwszego kwartału 2017 roku, kiedy to pojawiła się wielka bańka kryptograficzna. W obecnym kształcie moneta stanowi około 58% całkowitej kapitalizacji rynku kryptograficznego, która wynosi łącznie 373,3 mld dolarów. Jest to również najniższa wartość od 12 miesięcy.

Standard